Jdi na obsah Jdi na menu

Beseda se spisovatelkou

8. 12. 2019

           img_2116.jpgimg_2113.jpg      Čtvrteční mikulášský den jsme na 1. stupni prožili s paní spisovatelkou Petrou Martiškovou. Přijela za námi s dvěma programy.

     Beseda o vánočních zvycích a tradicích s čerticí Lili /pro 1. – 3. třídy/- z besedy jsme se dozvěděli, jak vzniká knížka, jak se tvoří ilustrace, putovali jsme peklem  s nezbednou čerticí Lili, povídali si o vánočních zvycích a tradicích, děti dostaly pracovní list a vytvořily zápich - vánoční. img_2107.jpg                                                                                                                                               

 
   

     Beseda o psaní a žurnalistice /pro 4. – 5. třídy/ - zde se žáci seznámili s prací spisovatele, se spisovatelskými začátky, jak vzniká kniha od prvního nápadu až po vydání, zajímavosti ze světa knih, s prací v nakladatelství, jak vydat knihu vlastním nákladem, žáci viděli ukázky trailerů ke knihám a youtuberství, seznámili se s prací šéfredaktora lifestylového magazínu, jak to chodí v redakci, denní vydání magazínu, stručně o bulváru a celebritách očima novináře a co udělat pro to, abych se stal redaktorem.  Besedy se dětem velmi líbily.        

Romana Žáková

                                                                            img_2121.jpg